Męski Styl Casual

20 kwietnia, 2021 by - Uncategorized

Podstawowym elementem wyposażenia męskiej szafy jest klasyczna koszula. To część ubioru, która w modzie męskiej ma pierwszoplanowe znaczenie. Od lat była zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki ulegała licznym modyfikacjom, ponieważ na początku była skrywaną warstwą spodnią. Częstym zmianom ulegała jej długość. Dla mniej majętnych była zwykłym ubiorem codziennym. Koszule szyte były z lnu lub bawełny. Upłynęło wiele czasu by móc tytułować je kwintesencją elegancji. W miarę rozwoju mody męskiej stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być bardziej widoczna i ozdobna. Ówczesne koszule posiadały mnóstwo ozdób oraz falbany. Często były zdobione  koronkowymi żabotami. Z biegiem lat stawiano jednak na zachowawczość w ubiorze. Zaczęły upowszechniać się bardziej stonowane materiały, które wyparły błyszczące jedwabie i satyny.
Współczesna koszula męska upowszechniła się także dzięki wynalezieniu krochmalu. Na wygodę koszuli wpłynęły sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Koszule, zwłaszcza w śnieżnobiałej bieli są kwintesencją największej elegancji. Współczesne modele posiadają sztywny kołnierzyk oraz zapięcia na guziki. Biała koszula może uchodzić za nudną. Nic bardziej mylnego. Oryginalnego charakteru dodają jej kołnierzyki w kształtach dopasowanych do owalu męskiej twarzy. Wyróżnia się kołnierzyki typu Kent, które uważane są za najbardziej klasyczne oraz uniwersalnie pasujące do każdego owalu twarzy. W nieco wygodniejszym ubiorze świetnie sprawdzają się kołnierzyki zapinane na guziki. Nietuzinkową propozycją są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Spójrzmy także na szeroki przekrój modeli męskich koszul. Uniwersalna i wygodna koszula powinna być drugą skórą i gwarantować najwyższą swobodę. Stawiamy na naturalne tkaniny, które posłużą wiele lat. Panowie ceniący bardziej wyszczuplone kroje szczególnie cenią mocniej elastyczne włókna oraz dopasowanie. Wyróżniamy m.in. niezwykle lubiane kroje super slim. Wyszczuplone sylwetki koszul są hitem, ponieważ nadają lekkości męskiej sylwetce. Kluczową rolę odgrywają używane tkaniny. W tej kwestii nie ma granic. Wśród nich można wybrać kolorowe kratki lub bardziej subtelne prążki. Zależnie od oczekiwanej formalności koszuli możemy stawiać na mniej lub bardziej wyraźną teksturę materiału. Jesienią warto zainteresować się niesztampowymi koszulami dzianinowymi, które razem z luźnym kołnierzykiem stanowią świetną bazę do sportowej stylizacji.
Wielu mężczyzn wciąż szuka swojego ideału białej koszuli. Najważniejsze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W kolekcjach marki panowie znajdą eleganckie koszule męskie. Białe i błękitne modele znajdą zastosowanie w zestawach biurowych. Zaciekawić mogą również unikatowe abstrakcyjne desenie. Dzięki wysokim jakościowo tkaninom eleganccy mężczyźni z pewnością stworzą wytworne zestawy formalne.